Салати
Закуски
Перші страви
Основи для супів
Юшки
Борщ
Супи
Крем-супи
Солодкі супи
Додатки до супів
Другі страви
Макаронні вироби
Страви з яєць
М'ясні страви
Страви з риби
Страви з грибів
Страви з круп
Страви з картоплі
Страви з овочів
Бобові
Млинці/Налисники
Галушки
Вареники
Пісні страви
Пісні супи
Пісні другі страви
Пісні солодощі
Соуси
Молочні страви
Сири
Випічка
Піца
Паляниці/Хліб
Випічка з листкового тіста
Формування тіста
Пляцки
Фруктові
Бісквіт
Ягідні
Сирники
Макові/Горіхові
Медівники
Шоколадні
Торти
Желейні
Креми/Помадки
Креми
Помадки
Тістечка
Кекси
Капкейки
Консервація фруктів ягід
Оцет/Олія
Замінники цукру
Сушені
Квашені
Делікатеси
Приправи фруктові
Мариновані
Напівфабрикати
Сироп
Зацукровані
Варення
Джем
Повидло
Желе
Цукати
Консервація овочів грибів
Зелень
Баклажани
Напої
Українська кухня
Галицька кухня
Салати/Закуски/
Підливи/Соуси
Зупа/Борщ/Юшка
Злакові/Овочеві
Страви з м'яса
Солодощі
Закарпатська кухня
Старовинні страви
Козацькі страви
Традиційні українські страви
Страви на Святвечір
Традиційні
Різдвяні десерти
Великодні страви
Історична кухня
Польська кухня
Італійська кухня
Продукти середньовіччя
Французька кухня
Англійська кухня
Рослини
Технологія приготування
Консервація
Пряні рослини
Приправи
Продукти
 • Рецепти української галицької кухні 20-30 рр. ХХ ст.

  РЕЦЕПТИ ВІД ОСИПИ ЗАКЛИНСЬКОЇ

  220. Блинці (І спосіб). Зі 7 білків сніг, посічи кропу, прирізу, всипати до снігу, соли, 5 ложок муки, полишені жовтка і вимішати. Брати сего на ложку і смажити на маслі. Подається до моркви, гороху або до калярепи.

  221. Блинці (спосіб другий). 10 dkg масла розпустити, 1/4 1 горячої води, як закипить, всипати 1/4 1 муки і сильно розбити на кухні, як в тісто, дати на тепле, щоби не вистигло. Вбити 4 жовтка, кропу, соли, сніг з 4 білків, вимішати і печи. Подається до ярини.

  222 Блинці баварські. 2 булки порізати в кістки, висушити в рурі. Сніг зі 6 білків, 4 ложки масла розтерти, дати до того 6 жовтків, соли, 5 ложок муки, вимішати, дати сніг, різану булку, дати до сервети, завязати і кинути на горячу воду варити. По 3/4 год. розвязати, порізати се на грінки, давати на розпалене масло, присмажити з обох сторін і видати до ярини.

  500. Дешеві блинці. Пів л. молока, 2 яйця, ложка цукру трохи соли, муки стільки, щоби було тісто досить густе. Наливати в ямки на сковороду, на горячий смалець, обертати посипати цукром і подати; можна додати дріжджів, а будуть пухкійші. Але з дріжджами мусить киснути.

  Рецепти подані галицькою говіркою початку ХХ ст. із старовживаними словами та давніми галицькими виразами. Скористайтесь словничком галицької говірки.

  Джерело:  Заклинська Осипа Нова кухня вітамінова / упорядник О. Антонова. - Видання 2-ге, доповнене. - К.: Богуславкнига, 2014. - 200 с. - кол. вклейка 4 с. С. 45-46, 87.

 • РЕЦЕПТИ ВІД ОЛЬГИ ФРАНКО

  ЯМКИ З РИСУ. Зварити на грибному відварі 2 склянки рису, відцідити, долити олії, додати 1 потерту на тертці 1 відтиснуту сиру картоплину. З цієї суміші виліпити круглі палянички і підсмажити їх на олії. Подавати з грибною підливою.

  ЯМКИ З ГОРОХУ. Горох замочити, тоді зварити його в солоній воді, протерти через сито, додати підсмаженої на олії цибулі, перцю. Суміш добре вимішати 1 викласти ложкою на гарячу сковороду. Смажити, поки зарум'яниться. Подавати до борщу або юшки.

  ЯМКИ НА СМЕТАНІ. Розтерти 2 жовтки з сіллю, всипати 4 склянки муки, піну 5 білків і стільки сметани, щоб тісто було м'яке. Тоді викласти його ложкою на гарячу сковороду з маслом. Перед подачею на стіл посипати цукром.

  ЯМКИ З МАННОЇ КРУПИ. Зварити кашу з. манної крупи на молоці (середньої густоти). Коли вистигне, вбити 2—3 яйця, додати 50 г масла, посипати цукром 1 добре вимішати. Цю масу викласти ложкою на гарячу сковороду 1 підсмажити до рум'яності.

   

  Джерело:  Франко О.Ф. Практична кухня / Літ. опрацював. О. П. Сенатович. - Львів: Каменяр, 1995. - Вип.2. (Закуски. Перші страви.) - 54 с.(Сер. "Переписи старої кухні"). С. 6.

   

  Блинці - рецепти галицької кухні початку ХХ ст. 

  Давня галицька кухня. Старі львівські рецепти. Стародавні страви Західної України.